Левски продължава напред в Европа след драма и гол в 96-ата минута

Левски продължава напред в Европа след драма и гол в 96-ата минута Снимка: start-photo.bg

Левски победи Апоел Беер Шева с 2:1 в реванша на "Герена" и се класира за плейофния кръг за влизане в групите на Лигата на конференциите.

"Сините" се класираха за тази фаза след равенство 0:0 в първия мач и победата в София на реванша.

Головете за българския тим бяха дело на двама бразилци. Уелтън откри резултата в 15-ата минута, а победното попадение на Роналдо падна в 96-ата минута.

В двубоя за влизане в групите на Лигата на конференциите "сините" ще имат за съперник шампиона от Лига Европа за сезон 2021/22 Айнтрахт Франкфурт.

Уелтън накара феновете на Левски да мечтаят още в 15-ата минута. Бразилецът бе забравен на задна греда и с глава засече центриране на Патрик-Габриел Галчев за 1:0.

10 минути преди края на редовното време българинът в състава на Апеол - Йоан Стоянов, възстанови равенството. Бранител в синьо изчисти центриране от корнер, но точно на крака на Стоянов, който с воле от дъгата пред наказателното намери долния ляв ъгъл на Пламен Андреев.

Левски обаче не се отказа да търси победния гол. В шестата минута от добавеното време Роналдо донесе успеха за "сините", възползвайки се от лоша организация в противниковата защита.

Тимът на Станислав Костов ще бъде домакин в първия сблъсък с Айнтрахт Франкфурт. На 24 август "сините" ще посрещнат немския тим на "Васил Левски", а седмица по-късно е реваншът във Франкфурт.