Ливърпул не прости на Атлетико и на "Анфийлд"

Ливърпул не прости на Атлетико и на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул напълно надигра Атлетико Мадрид и победи испанския шампион с 2:0 на "Анфийлд", за да се класира за осминафиналите на Шампионската лига.

Този път тимът на Юрген Клоп постигна далеч по-комфортна победа над съперника, като отново поведе рано, но не изпусна преднината си. Ливърпул беше улеснен и от червения картон, оставил гостите с човек по-малко още през първата част.

Както и в предния сблъсък преди две седмици, английският гранд започна ударно и без особени проблеми отбеляза два гола до 21-вата минута.

Първо Диого Жота откри с глава след центриране на Александър-Арнолд отдясно.

После отново десният бек асистира при бърза атака и Садио Мане засече с левия крак за 2:0.

Атлетико успяваше да отговори единствено с ритници и мръсна игра, което доведе до червен картон за Фелипе в 36-ата минута.

Защитникът влезе грубо с бутоните на Мане при опит да спре контраатака и беше директно изгонен, а оттам нататък "дюшекчиите" можеха единствено да минимизират щетите.

Още в началото на втората част гол на Диого Жота беше отменен заради засада, а Ливърпул направи редица пропуски.

За няколко секунди Луис Суарес си мислеше, че е върнал Атлетико в мача, след като рикошет в Матип му помогна да порази вратата на Алисон.

И това попадение обаче беше отменено заради засада, забелязана от ВАР.

Ливърпул е убедителен водач в групата с 12 т. и вече е сигурен участник в елиминационната фаза. Следват Порто с 5 т., Атлетико с 4 и Милан с 1.