Ливърпул отмъсти на Наполи, но остана втори в групата

Ливърпул отмъсти на Наполи, но остана втори в групата Снимка: Getty Images

Ливърпул приключи с победа груповата фаза на Шампионската лига и успя да надделее с 2:0 над Наполи на "Анфийлд".

Късни голове на Мохамед Салах и Дарвин Нунес донесоха победата, но оставиха мърсисайдци на второ място в крайното класиране на група "А".

Играчите на Юрген Клоп отмъстиха на съперника за тежкото поражение с 1:4 в Неапол, но им трябваше победа с 4 гола разлика, за да го изместят от първата позиция в групата.

Преди почивката Ливърпул показа повече амбиция за победа и Алекс Мерет спаси няколко положения, за да запази нулевото равенство.

Второто полувреме беше по-добро за Наполи и в 53-тата минута Йостигор вкара с глава след центриране на Кварацхелия.

Последва дълга пауза и в крайна сметка ВАР отмени гола заради засада на защитника.

Влизането в игра на Дарвин Нунес промени мача и осигури победата на Ливърпул.

В 85-ата минута уругваецът стреля с глава след корнер, Мерет изби, но Салах направи добавка за 1:0.

В 8-ата минута на дългото добавено време самият Нунес се разписа и фиксира крайния резултат. Попадението отново падна след корнер, като този път Върджил ван Дайк стреля с глава, а нападателят довкара от голлинията.

Поражението сложи край на серията на Наполи от 13 поредни победи във всички турнири.