Лудогорец запази шансове да продължи със звездна победа

Шампионът на България Лудогорец съхрани шансовете си да излезе от групата си в турнира Лига на конференциите след победа с 2:0 в Разград над Фенербахче в двубой от четвъртия кръг на надпреварата.

В първия двубой, игран в Истанбул преди две седмици, Фенербахче победи "орлите" с 3:1, но Лудогорец показа много добра игра.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев направиха същото и на родна земя.

Първото попадение падна в 18-ата минута. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Пьотровски, който от около 20 метра реализира неспасяемо в горния ъгъл на Доминик Ливакович.

Последваха равностойни минути, в които Лудогорец се бранеше добре и не позволяваше опасности пред Слуга. Малко преди почивката Текпетей имаше дори възможност да удвои, но Ливакович спаси с добър рефлекс удара му.

В началото на втората част Фенербахче взе инициативата като на два пъти Батшуай можеше да изравни, но първо Слуга спаси, а след това и гредата спря силния удар на белгиеца.

Играта продължи равностойно и Лудогорец успяваше да съхранява аванса си, а в добавеното време удари за втори път.  Автор на гола беше Руан Секо, оформяйки крайното 2:0.

Домакините се възползваха от разредените пространства в редиците на "фенерите" и организираха бърза контраатака. При нея Недялков комбинира с Фон Витри. Норвежецът бе изблъскан от Митши Батшуай, а кълбото случайно отиде към резервата Руан, който без втора покана матира Ливакович.

Така българският тим е трети в група H с шест точки - една по-малко от втория Нордселанд, който завърши 1:1 у дома със Спартак Търнава.

Именно срещу тези два тима са оставащите два мача на Лудогорец до края на груповата фаза. Разградчани гостуват в Словакия и приемат датчаните в последния кръг. Така всичко изглежда в техните ръце.