Нюкасъл разби ПСЖ и оглави "групата на смъртта"

Нюкасъл разби ПСЖ и оглави "групата на смъртта" Снимка: Getty Images

Нюкасъл постигна впечатляваща победа с 4:1 у дома над Пари Сен Жермен и оглави класирането в група "F" - най-завързаната група от Шампионската лига.

Английският тим изнесе паметен мач пред собствена публика, в който спря звездите в нападението на парижани и наказа грешките в защита на съперника.

За Нюкасъл това беше първи успех в Шампионската лига от 20 г. насам.

Мигел Алмирон откри в 17-ата минута с добавка, а към края на полувремето Дан Бърн направи 2:0 с глава.

Голът на Бърн дълго беше разглеждан с ВАР заради три спорни момента при атаката, като в крайна сметка съдиите подминаха игра с ръка на Джамал Ласелс, за да признаят попадението.

В 50-ата минута Шон Лонгстаф покачи на 3:0 с шут от малък ъгъл, който Донарума не успя да отрази.

Малко по-късно ПСЖ се върна в мача с гол с глава на Люка Ернандес, но последваха два пропуска на Усман Дембеле, които попречиха на гостите да направят последните минути драматични.

В добавеното време Фабиан Шер отне една топка от Гонсало Рамош и направи загубата на ПСЖ още по-тежка с четвърти гол във вратата на Донарума.

В другия двубой от групата Борусия Дортмунд и Милан завършиха 0:0 в мач, в който и двата тима имаха своите шансове.

В класирането първи е Нюкасъл с 4 т. пред ПСЖ с 3, Милан с 2 и Борусия с 1.