Реал не позволи на Ливърпул да повярва в чудото

Реал не позволи на Ливърпул да повярва в чудото Снимка: Getty Images

Реал Мадрид не позволи на Ливърпул да повярва в шансовете си за велик обрат и победи мърсисайдци и в мача реванш от осминафиналите на Шампионската лига.

Този път "кралете" надделяха с 1:0 на "Бернабеу" и с общ резултат 6:2 продължават защитата на европейската купа.

Тази вечер Ливърпул успя да създаде някои проблеми на съперника през първото полувреме, но можеше да получи още голове, ако не бяха намесите на Алисон Бекер.

През втората част "червените" изпуснаха инициативата, а тогава падна и единственото попадение, дело на Карим Бензема.

Началото на мача беше вълнуващо, със страхотни положения и пред двете врати.

Дарвин Нунес предизвика спасяване от Куртоа, после на другата врата Алисон блесна, след като Винисиус стреля отблизо очи в очи с него.

Далечен удар на Едуардо Камавинга също беше спасен от стража на Ливърпул, а се удари и в гредата.

Впоследствие динамичният футбол продължи, но без толкова чисти ситуации.

Двамата вратари оставаха перфектни, а опитът за натиск на Ливърпул не даваше резултат.

В 35-ата минута Коди Гакпо отправи топовен изстрел, но Тибо Куртоа отново беше на мястото си.

В началото на втората част Феде Валверде беше изведен сам срещу Алисон, който още веднъж съхрани крехките надежди на тима си. В следващата атака Салах имаше отличен шанс да изведе Дарвин Нунес, но разочарова с подаването си.

С напредването на времето Реал контролираше все по-добре мача и не позволи повече опасности пред Куртоа.

Опитът на домакините си каза думата и в 78-ата минута те стигнаха до победния гол.

Винисиус не успя да отправи удар след като получи пас от дълбочина, но Ван Дайк подцени ситуацията и позволи на бразилеца от легнало положение да подаде към Бензема.

Голмайсторът нямаше как да сгреши на празна врата и сложи край на всякаква интрига в сблъсъка.

В добавеното време Реал можеше да получи и дузпа след игра с ръка на Цимикас, но ВАР разгледа ситуацията и не отсъди наказателен удар.