С кански мъки Лудогорец се пребори за втора точица в Лига Европа

С кански мъки Лудогорец се пребори за втора точица в Лига Европа Снимка: Lap.bg

Лудогорец завърши 0:0 с датския Мидтиланд в последния си мач от групите на Лига Европа.

С доста мъки на "Хювефарма Арена" българският шампион успя да се пребори за втора точка в своята група F, но тя не достига за нищо - защото Лудогорец отдавна беше сигурен за последното място в крайното класиране.

Решаващи спасявания на вратаря Серджио Падт попречиха на датчаните да вкарат скъпоценен гол, който щеше да ги класира в следващата фаза.

Те започнаха да създават положения още в първите секунди, а в 13-тата минута можеха да получат дузпа за фал на Сисиньо.

После обаче Лудогорец също създаде положение чрез Кирил Десподов.

В последните минути Мидтиланд атакуваше все по-отчаяно и хвърли всичко в атака, а Стефан Баджи за малко да си отбележи абсурден автогол, но "шутът" му срещна гредата.

В добавеното време Елвис Ману можеше да донесе успеха на Лудогорец, но не уцели вратата.

Разградчани завършват група F с 2 т. от 6 мача и само 3 вкарани гола.

Цървена звезда печели групата с 11 т. пред Брага с 10 и Мидтиланд с 9.

Сърбите и Брага ще продължат в елиминациите на турнира, докато Мидтиланд отива в Лигата на конференциите.

Лудогорец пък приключи с евротурнирите за този сезон.