Юве допусна 4 и изхвърча от ШЛ, Меси и Мбапе с голямо шоу в Париж

Юве допусна 4 и изхвърча от ШЛ, Меси и Мбапе с голямо шоу в Париж Снимка: Getty Images

Ювентус отпадна от Шампионската лига още в груповата фаза, след като записа четвърта загуба от пет мача.

Този път "бианконерите" отстъпиха с 3:4 в голово шоу срещу Бенфика в Лисабон, като даже избегнаха поражение с разгромен резултат.

Юве допусна три лековати гола още през първото полувреме, макар че се нуждаеше от задължителна победа в мача.

Антонио Силва откри с глава в 17-ата минута. Само 4 по-късно Душан Влахович изравни също след ъглов удар, но интригата не се съхрани дълго.

Хуан Куадрадо направи глупава дузпа за игра с ръка, превърната в гол от Жоао Марио за 2:1, а Рафа Силва засече по техничен начин центриране отдясно за 3:1.

Пет минути след подновяването на играта защитата на Юве пак увисна и Рафа Силва прехвърли Шчезни за втория си гол в мача.

"Старата госпожа" беше в нокдаун и можеше да допусне още попадения, но мачът се промени, когато Макс Алегри пусна в игра 19-годишния англичанин Самуел Илинг-Джуниър.

Младокът имаше основна заслуга за два гола, отбелязани в рамките на две минути от Аркадиуш Милик и Уестън Маккени.

Юве обаче нямаше сили за късен обрат и приключи с надеждите си в група "Н".

В другия мач от групата Пари Сен Жермен съсипа със 7:2 гостуващия Макаби Хайфа след страхотно шоу на звездите в нападение.

Лионел Меси и Килиан Мбапе вкараха по два гола, а по един добавиха Неймар и Карлос Солер. Шон Голдбър от гостите си отбеляза автогол.

Меси и Мбапе записаха и по две асистенции.

ПСЖ и Бенфика продължават в следващата фаза - те имат по 11 т., като засега парижани са първи в класирането заради головата разлика.