Ювентус излъга Спортинг в Торино

С гол на Федерико Гати малко повече от четвърт час преди края на редовното време Ювентус победи Спортинг Лисабон с 1:0 на свой терен в първия четвъртфинал от Лига Европа между именитите съперници.

Така спорът между двата тима ще бъде решен след седмица в Лисабон. Победителят от сблъсъка ще се изправи за място на полуфиналите срещу спечелилия от двойката между Манчестър Юнайтед и Севиля, в която "дяволите" допуснаха изравняване от 2:0.

Юве започна по-добре мача, а Федерико Киеза бе честа заплаха за вратата на "лъвовете". Спортинг обаче също опитваше да отговаря с добри контри.

В средата на първата част тимът на Рубен Аморин вдигна темпото и последва много силен период за гостите.

В 33-ата минута последва поредната ситуация пред Шчесни. Този път той бе преодолян при удара на Нуно Сантош, но Бремер изби пред голлинията.

Юве оцеля през първата част, а през втората съумя да излъже противника, който в предишната фаза се справи с лидера в Англия Арсенал.

През второто полувреме "бианконерите" стабилизираха защитата си и успяха да стигнат до победен гол. В 73-тата минута Влахович отклони топката, а Гати се оказа на точното място, за да я прати в мрежата.