Жезус изведе Арсенал до ценен успех, "топчиите" оглавиха групата

Жезус изведе Арсенал до ценен успех, "топчиите" оглавиха групата Снимка: Getty Images

Арсенал поведе в група "B" на Шампионската лига след ценна победа с 2:1 в гостуването на Севиля.

Габриел Жезус поведе "артилеристите" към успеха с две майсторски изпълнения, като първо асистира на сънародника си Габриел Мартинели, а после сам удвои.

С ефектно поемане на топката и мигновен извеждащ пас, Жезус предостави на Мартинели чиста позиция откриващото попадение в продължението на първата част.

Скоро след почивката Жезус отправи страхотен удар в далечния ъгъл за 2:0.

После обаче бразилецът получи поредната си контузия и се наложи да бъде заменен.

Неманя Гудел върна Севиля в мача с глава след корнер в 58-ата минута, но това не стигна на домакините.

Арсенал води в таблицата с 6 т. пред Ланс с 5 и Севиля и ПСВ Айндховен с по 2.