Грозна проява на Мбапе при гола на Франция (видео)

Грозна проява на Мбапе при гола на Франция (видео) Снимка: Getty Images

Килиан Мбапе не се прояви в особено добра светлина при единствения гол на Франция за победата над Белгия на Евро 2024.

"Петлите" надделяха трудно с 1:0 благодарение на автогол на Ян Вертонген в 85-ата минута, а мачът до последно оставаше непредвидим.

Попадението падна след изстрел на резервата Рандал Коло Муани, който се отклони в коляното на Вертонген.

Мбапе тръгна да празнува и докато минаваше покрай антигероя в мача, се израдва демонстративно в лицето му, като му изкрещя нещо.

Суперзвездата на Франция получи остра забележка от съдията за проявата и веднага взе да протестира.

Между него и Вертонген беше пламнало напрежение, защото малко по-рано 37-годишният бранител обвини Мбапе в симулация, след като нападателят се строполи в наказателното поле.

Все пак, когато мачът приключи, двамата футболисти се поздравиха и показаха, че между тях няма лоши чувства.

Франция пък си осигури класиране на четвъртфинал на Европейското първенство, където в петък ще срещне тима на Португалия.

Междувременно стана ясно, че Мбапе ще носи маската на лицето си до края на първенството в Германия.

Тя предпазва носа му, който беше счупен още в първия двубой срещу Австрия.

"Ще му се наложи да свикне, защото трябва да носи маската през следващите няколко седмици. Не е лесно да се играе с маска, но той вече я приема", разкри френският селекционер Дидие Дешан.

"Има го аспекта с потта и знаем, че тя може да попадне в очите му, което пък може да повлияе на зрението му. Той казва, че сякаш вижда нещата в 3D. Всичко при него е добре, но има проблем с периферното зрение", каза още Дешан.