Куриоз: Да вкараш гол след като са те извадили от игра (видео)

Куриоз: Да вкараш гол след като са те извадили от игра (видео) Снимка: Getty Images

Зрителите на двубоя от Ла Лига между Атлетико Мадрид и Хетафе станаха свидетели на голям куриоз.

При равенството 1:1 се стигна до абсурда голът за домакините да бъде присъден на футболист, който вече е излязъл от игра.

В 60-ата минута Анхел Кореа се разписа с мощна добавка след спасен изстрел на Тома Лемар.

В началото голът не беше признат и съдията Антонио Матеу Лаос отсъди засада. Веднага след това Кореа беше заменен от треньора Диего Симеоне и излезе от игра, докато ситуацията още се разглеждаше.

ВАР промени първоначалното решение, тъй като стана ясно, че нападателят е бил покрит от футболист на съперника в момента на удара на Лемар.

Така попадението беше признато, а Кореа тръгна да празнува от пейката, където съотборниците му се втурнаха да го прегръщат.

Голът беше зачетен в 62-рата минута, а авторът му излезе от игра в 61-вата. Все пак в статистиката попадението беше записано в 60-ата минута, когато Кореа още беше на терена.

Енес Юнал от дузпа изравни за Хетафе и след спечелената точка Атлетико остава на четвъртата позиция в класирането.