Роналдо отново герой за Португалия с гол и рекорд в юбилейния си мач (видео)

Роналдо отново герой за Португалия с гол и рекорд в юбилейния си мач (видео) Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо записа още един голям рекорд и изигра пореден паметен мач с екипа на Португалия.

"Мореплавателите" победиха трудно Исландия с 1:0 като гост и продължиха перфектното си представяне в група "J" на квалификациите за Евро 2024.

Победния гол отбеляза именно Роналдо в 89-ата минута, с което стана герой за своите в своя юбилеен мач №200 за националния тим.

Суперзвездата е първият футболист, който достига до 200 двубоя за национален отбор, а рекордът е отбелязан 19 години и 304 дни след неговия дебют за Португалия.

Исландия игра добре и затрудни максимално фаворита в сблъсъка, но минута преди края Инасио свали с глава към Роналдо, който се разписа от малкото наказателно поле.

ВАР прегледа положението за засада, но не откри такава и Кристиано избухна в бурна радост при своя гол №123 за отбора.

Португалците вече са спокойни за класирането си на европейското първенство, тъй като водят убедително в групата с 4 победи от 4 мача и голова разлика 14:0.

"Тази победа има особен привкус. Не само защото е юбилеен мач, а защото приключи с победния ми гол - не можех да искам повече. Беше страхотно и незабравимо, предвид всичко, което се случи около мача", каза впоследствие Кристиано Роналдо.