Марсилия сломи коравия Нант

Под ръководството на Марсело Биелса, Марсилия прави страхотен сезон.

Олимпик Марсилия дръпна с 4 точки на големия си съперник Пари Сен Жермен на върха във френската Лита 1 след победа с 2:0 над гостуващия Нант в откриващия мач на 15-ия кръг.

Марсилци нанесоха първо поражение на "канарчетата" след серия от девет поредни мача без загуба на съперника.

Футболистите на Олимпик Марсилия имаха трудности в дълги периоди срещу гостуващия Нант, който имаше най-добрата защита в Лига 1 преди двубоя, като беше допуснал само 9 гола.

21-годишният Флориан Товен беше в основата на успеха на домакините. Френският младежки национал откри резултата в 24-та минута, когато засече подаване на Дмитри Пайет от дясно и реализира четвъртото си попадение за сезона.

След малко повече от половин час игра Джордж-Кевин Нкуду пропусна отличен шанс да изравни, след като отблизо не успя да преодолее Стийв Манданда. Шест минути преди почивката Товен асистира на Род Фани, който вкара с глава втория гол за домакините.

След почивката домакините контролираха сама, а Манданда трябваше да се намесва решително само веднъж след мощен изстрел от дистанция на Жордан Верету в 70ата минута.