Ливърпул стартира с победа

Стъридж донесе победата на Ливърпул на старта на сезона във Висшата лига

Гол на Дениъл Стъридж в 80 минута на мача срещу Саутхемптън донесе победата на Ливърпул на старта на Висшата лига. Ливърпул спечели с 2:1 като домакините поведоха чрез Рахийм Стърлинг в 24 минута, но гостите изравниха с гол на Натаниел Клайн след час игра.

Саутхемптън разпродаде половината си титуляри през лятото, но въпреки това демонстрира смислена игра, добри комбинации и воля за победа.

Почти 45 000 зрители на „Анфийлд" изгледаха победата на Ливърпул, но тимът на Брендън Роджърс не изигра особено убедителен мач - отново грешки в защита на като миналата година и не особено активан игра в халфовата линия. Рахийм Стърлинг обаче беше особено активен и освен че вкара първият гол за Ливърпул той даде и головия пас на Стъридж за победното попадение.

Саутхемптън удари греда в края на мача, а в последните минути Миноле спаси два опасни удара на гостите, които можеха да им донесат едната точка.