Реал грабна първото място в групата с разгром на "Бернабеу"

Реал грабна първото място в групата с разгром на "Бернабеу" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид приключи по най-категоричния начин груповата фаза на Шампионската лига с разгром с 5:1 над Селтик на "Бернабеу".

Победата осигури на "Белия балет" първото място в група "F" пред РБ Лайпциг, който пък отнесе с 4:0 Шахтьор и също продължава към елиминациите.

Мачът в Мадрид стана твърде лесен за домакините заради двете ранни дузпи в тяхна полза, като първата от тях беше реализирана от Лука Модрич в 6-ата минута, а от втората се разписа Родриго.

После дузпа получи и Селтик, но Куртоа спаси удара на Юранович.

След почивката за Реал се разписаха Марко Асенсио, Винисиус и Феде Валверде, а към края Жота отбеляза почетния гол за Селтик.

"Детелините" приключват с евротурнирите, докато третото място в групата остава за Шахтьор, който през пролетта ще участва в Лига Европа.