Реал Мадрид записа първа загуба за сезона

Реал Мадрид записа първа загуба за сезона Снимка: Getty Images

Реал Мадрид загуби за първи път от началото на сезона.

"Белия балет" отстъпи с 2:3 като гост на РБ Лайпциг в група "F" на Шампионската лига, но въпреки това остана лидер в класирането.

Германците изиграха много силен мач и постигнаха една от най-значимите победи в своята клубна история, надделявайки над европейския шампион.

Още до 18-ата минута Лайпциг водеше с 2:0 с голове на Йошко Гвардиол и Кристофър Нкунку.

В самия край на полувремето Винисиус Жуниор с глава върна испанците в мача.

През втората част Реал владееше инициативата, но не успяваше да пробие защитата на домакините.

В 79-ата минута Винисиус пропусна да изравни и две минути по-късно резервата Тимо Вернер донесе третия гол на Лайпциг на празна врата.

В добавеното време Родриго вкара дузпа за "кралете", но вече беше твърде късно за обрат.

Реал не само регистрира първа загуба, но и първи случай през този сезон, в който допусна повече от един гол.

Отсъствието на контузените Карим Бензема, Лука Модрич и Феде Валверде се отрази, но тимът на Карло Анчелоти вече си беше осигурил участие в елиминациите.

Реал се нуждае от победа в последния кръг у дома срещу Селтик, за да си гарантира първото място.

РБ Лайпциг е на втора позиция и води с 3 т. пред третия Шахтьор Донецк.