Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Избори за НС на 14 ноември: Кои са водачите на листите за основните партии и коалиции

Къде се оформят най-заплетените битки и кои са хората, които ще се борят за вота ни Снимка: БГНЕС, Стопкадър БНТ
Къде се оформят най-заплетените битки и кои са хората, които ще се борят за вота ни

Всички участници за поредните предсрочни парламентарни избори на 14 ноември вече регистрираха своите листи с кандидати за депутати в Централната избирателна комисия (ЦИК), а официалната кампания започва от 15 октомври, петък.

Този мач вече сме го играли, даже можем да кажем, че твърде често.

Кои обаче са хората, които ще поведат борбата за гласовете на избирателите? Кои са онези личности, които ще се превърнат в лица за своите партии и коалиции в различните многомандатни избирателни райони на страната?

На няколко места в страната се оформят интересни битки. Един такъв е традиционно силният 25 МИР София, където един срещу друг се изправят лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, лидерът на БСП Корнелия Нинова, рапърът Ицо Хазарта, острието на "Изправи се БГ! Ние идваме!" Николай Хаджигенов, съоснователят на родителската дигитална платформа "Майко мила" Елисавета Белобрадова (известна също с псевдонима си Летящата Козила Ерато), както и лидерите на "Възраждане" и ВМРО - Костадин Костадинов и Красимир Каракачанов.

Любопитна битка ще се води във Велико Търново, където Делян Пеевски от ДПС ще води листа. Заради този факт лидерът на "Да, България" и съпредседател на "Демократична България" Христо Иванов се прехвърли там като водач на листа.

Както и при предишните избори бившият здравен министър проф. Костадин Ангелов ще е водач в листата на ГЕРБ, от БСП издигат младото си лице Явор Божанков, а от "Има такъв народ" пускат в борбата Андрей Чорбанов.

Традиционно силен сблъсък се оформя в Пловдив, където един срещу друг ще видим Бойко Борисов, зам.-председателя на БСП Кристиан Вигенин, лидера на "Продължаваме промяната" Кирил Петков, съпредседателя на ДБ Христо Иванов, зам.-председателя на ИТН Тошко Йорданов и Николай Хаджигенов от ИБГНИ.

Гласовете там ще се опитат да привлекат още Александър Сиди от ВМРО, кандидатът за вицепрезидент от "Възраждане" Елена Гунчева и Танер Али от ДПС.

Интересна борба ще видим и в Пазарджик, където в сблъсък влизат някои от силните лица "от втора линия" на водещите партии - Екатерина Захариева за ГЕРБ, Драгомир Стойнев за БСП, Антоанета Цонева за ДБ, Йордан Цонев за ДПС и лидера на "Изправи се БГ!" Мая Манолова.

В морската столица Варна, както и в Бургас също се очакват напрегнати битки.

По-долу сме събрали всички водачи на листи на основните 9 формации според последните социологически проучвания - тези, за които се предвижда, че ще изкарат над 1% на изборите. Подредбата им е базирана на проучването на "Алфа рисърч", излязло на 12 октомври.

Ето кои са водачите във всички 31 многомандатни избирателни района:

1. МИР БЛАГОЕВГРАД - 11 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Росен Желязков
  • "БСП за България": Проф. Георги Михайлов
  • "Продължаваме промяната": Андрей Гюров
  • "Демократична България": Иван Димитров
  • "Има такъв народ": Виктория Василева
  • ДПС: Делян Пеевски
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Албина Анева-Томова
  • "Възраждане": Цончо Ганев
  • ВМРО: Ангел Джамбазки

2. МИР БУРГАС - 14 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Любен Дилов
  • "БСП за България": Петър Кънев
  • "Продължаваме промяната": Константин Бачийски
  • "Демократична България": Ивайло Мирчев
  • "Има такъв народ": Ивайло Вълчев
  • ДПС: Севим Али
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Живко Табаков
  • "Възраждане": Цончо Ганев
  • ВМРО: Ангел Джамбазки

3. МИР ВАРНА - 15 мандата

  • ГЕРБ-СДС: проф. д-р Костадин Ангелов
  • "БСП за България": Корнелия Нинова
  • "Продължаваме промяната": Даниел Лорер
  • "Демократична България": Стоян Михалев
  • "Има такъв народ": Филип Станев
  • ДПС: Ерджан Ебатин
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Татяна Дончева
  • "Възраждане": Костадин Костадинов
  • ВМРО: Красимир Каракачанов

4. МИР ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 8 мандата

  • ГЕРБ-СДС: проф. д-р Костадин Ангелов
  • "БСП за България": Явор Божанков
  • "Продължаваме промяната": Йордан Терзийски
  • "Демократична България": Христо Иванов
  • "Има такъв народ": Андрей Чорбанов
  • ДПС: Делян Пеевски
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": проф. Минчо Христов
  • "Възраждане": Елена Гунчева
  • ВМРО: доц. д-р Милен Михов

5. МИР ВИДИН - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Росица Кирова
  • "БСП за България": Филип Попов
  • "Продължаваме промяната": Петър Миланов
  • "Демократична България": Любен Иванов
  • "Има такъв народ": Иво Атанасов
  • ДПС: Станислав Анастасов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Стефан Стефанов
  • "Възраждане": Валери Сираков
  • ВМРО: Красимир Богданов

6. МИР ВРАЦА - 6 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Петя Аврамова
  • "БСП за България": Александър Симов
  • "Продължаваме промяната": Деница Симеонова
  • "Демократична България": Владислва Лакова
  • "Има такъв народ": Георги Георгиев
  • ДПС: Цветан Енчев
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Андрей Вълчев
  • "Възраждане": Ивайло Папов
  • ВМРО: Красимир Богданов

7. МИР ГАБРОВО - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Томислав Дончев
  • "БСП за България": Крум Дончев
  • "Продължаваме промяната": Яна Балникова
  • "Демократична България": Ивелин Стоянов
  • "Има такъв народ": Деляна Пешева
  • ДПС: Юсеин Вейселов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Георги Табаков
  • "Възраждане": Даниел Петров
  • ВМРО: Силвия Кръстева

8. МИР ДОБРИЧ - 6 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Деница Сачева
  • "БСП за България": Мая Димитрова
  • "Продължаваме промяната": Йорданка Костадинова
  • "Демократична България": Албена Симеонова
  • "Има такъв народ": Филип Станев
  • ДПС: Хасан Адемов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Димитър Делчев
  • "Възраждане": Георги Иванов Георгиев
  • ВМРО: Йордан Йорданов

9. МИР КЪРДЖАЛИ - 5 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Цвета Караянчева
  • БСП за България: Милко Багдасаров
  • "Продължаваме промяната": Димитър Илиев
  • "Демократична България": Вилдан Байрямова
  • "Има такъв народ": Александър Вълчев
  • ДПС: Мустафа Карадайъ
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Стоян Георгиев
  • "Възраждане": Георги Николов Георгиев
  • ВМРО: Делчо Янков

10. МИР КЮСТЕНДИЛ - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Христо Терзийски
  • "БСП за България": Бойко Клечков
  • "Продължаваме промяната": Георги Стамов
  • "Демократична България": Николай Табаков
  • "Има такъв народ": Виктрия Василева
  • ДПС: Стоян Генчев Стоянов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": д-р Галина Таваличка
  • "Възраждане": Румяна Ченалова
  • ВМРО: Георги Петров

11. МИР ЛОВЕЧ - 5 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Николай Нанков
  • БСП за България: Вяра Емилова Йорданова
  • "Продължаваме промяната": Искрен Арабаджиев
  • "Демократична България": Свилен Андреев
  • "Има такъв народ": Любомир Каримански
  • ДПС: Станислав Анастасов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Марин Ичев
  • "Възраждане": Красимира Цекова
  • ВМРО: Даниел Сираков

12. МИР МОНТАНА - 5 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Ирена Димова
  • "БСП за България": Ирена Анастасова
  • "Продължаваме промяната": Инна Иванова
  • "Демократична България": Борислав Сандов
  • "Има такъв народ": Пламен Абровски
  • ДПС: Димитър Аврамов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Мая Григорова
  • "Възраждане": адв. Петър Петров
  • ВМРО: Димитър Чукарски

13. МИР ПАЗАРДЖИК - 9 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Екатерина Захариева
  • "БСП за България": Драгомир Стойнев
  • "Продължаваме промяната": Ивайло Шотев
  • "Демократична България": Антоанета Цонева
  • "Има такъв народ": Станислав Балабанов
  • ДПС: Йордан Цонев
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Мая Манолова
  • "Възраждане": Стоян Таслаков
  • ВМРО: Стефан Балабанов

14. МИР ПЕРНИК - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Кирил Ананиев
  • "БСП за България": Стоян Мирчев
  • "Продължаваме промяната": Никола Минчев
  • "Демократична България": Зорница Стратиева
  • "Има такъв народ": Станислав Балабанов
  • ДПС: Александър Несторов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Сузана Теофилова
  • "Възраждане": Димо Дренчев
  • ВМРО: д-р Султанка Петрова

15. МИР ПЛЕВЕН - 9 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Валери Лачовски
  • "БСП за България": проф. Румен Гечев
  • "Продължаваме промяната": Иван Христанов
  • "Демократична България": Найден Зеленогорски
  • "Има такъв народ": Радостин Василев
  • ДПС: Марио Рангелов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Юлиан Ненчев
  • "Възраждане": Ивелин Първанов
  • ВМРО: д-р Калин Поповски

16. МИР ПЛОВДИВ-ГРАД - 11 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Бойко Борисов
  • "БСП за България": Кристиан Вигенин
  • "Продължаваме промяната": Кирил Петков
  • "Демократична България": Христо Иванов
  • "Има такъв народ": Тошко Йорданов
  • ДПС: Танер Мехмед Али
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Николай Хаджигенов
  • "Възраждане": Елена Гунчева
  • ВМРО: Александър Сиди

17. МИР ПЛОВДИВ-ОБЛАСТ - 11 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Дани Каназирева
  • "БСП за България": Веска Ненчева
  • "Продължаваме промяната": Росен Костурков
  • "Демократична България": Велизар Шаламанов
  • "Има такъв народ": Тошко Йорданов
  • ДПС: Рамадан Аталай
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Румен Йончев
  • "Възраждане": Ангел Георгиев
  • ВМРО: Светлозар Янков

18. МИР РАЗГРАД - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Десислава Атанасова
  • "БСП за България": Елка Неделчева
  • "Продължаваме промяната": Марин Шишев
  • "Демократична България": Мирослав Грънчаров
  • "Има такъв народ": Ива Митева
  • ДПС: Ахмед Ахмедов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Симеон Изворов
  • "Възраждане": Станислав Стоянов
  • ВМРО: Андрей Андреев

19. МИР РУСЕ - 8 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Десислава Атанасова
  • "БСП за България": Крум Зарков
  • "Продължаваме промяната": Николай Събев
  • "Демократична България": Стефан Тафров
  • "Има такъв народ": Светлин Митев
  • ДПС: Ализан Яхова
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Арман Бабикян
  • "Възраждане": Златан Златанов
  • ВМРО: Траян Тотев

20. МИР СИЛИСТРА - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Тодор Тодоров
  • "БСП за България": Атанас Костадинов
  • "Продължаваме промяната": Стоян Георгиев
  • "Демократична България": Златко Куртев
  • "Има такъв народ": Петър Димитров
  • ДПС: Джевдет Чакъров
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Кристиян Калчев
  • "Възраждане": Димо Дренчев
  • ВМРО: Искрен Веселинов

21. МИР СЛИВЕН - 6 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Десислава Танева
  • "БСП за България": Атанас Зафиров
  • "Продължаваме промяната": Татяна Султанова-Сивева
  • "Демократична България": Димитър Сяров
  • "Има такъв народ": Ивайло Вълчев
  • ДПС: Танер Али
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Стефан Пасков
  • "Възраждане": Искра Михайлова
  • ВМРО: Михаил Петров

22. МИР СМОЛЯН - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: д-р Красимир Събев
  • "БСП за България": Емил Хумчев
  • "Продължаваме промяната": Михаил Камбарев
  • "Демократична България": Зарко Маринов
  • "Има такъв народ": Мика Зайкова
  • ДПС: Хайри Садъков
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Димитър Пампоров
  • "Възраждане": Ангел Георгиев
  • ВМРО: Христо Смоленов

23. МИР СОФИЯ - 16 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Румен Христов
  • "БСП за България": Христо Проданов
  • "Продължаваме промяната": Асен Василев
  • "Демократична България": Атанас Атанасов
  • "Има такъв народ": Николай Радулов
  • ДПС: Таня Иванова
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Мая Манолова
  • "Възраждане": Николай Дренчев
  • ВМРО: Юлиан Ангелов

24. МИР СОФИЯ - 12 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Даниел Митов
  • "БСП за България": Георги Свиленски
  • "Продължаваме промяната": Кирил Петков
  • "Демократична България": Владислав Панев
  • "Има такъв народ": Ива Митева
  • ДПС: Стоян Генчев Стоянов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Арман Бабикян
  • "Възраждане": Петър Петров
  • ВМРО: Карлос Контрера

25. МИР СОФИЯ - 14 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Бойко Борисов
  • "БСП за България": Корнелия Нинова
  • "Продължаваме промяната": Христо Петров - Ицо Хазарта
  • "Демократична България": Елисавета Белобрадова
  • "Има такъв народ": Андрей Михайлов
  • ДПС: Райна Иванова
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Николай Хаджигенов
  • "Възраждане": Костадин Костадинов
  • ВМРО: Красимир Каракачанов

26. МИР СОФИЯ-ОБЛАСТ - 8 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Младен Маринов
  • "БСП за България": Иван Ченчев
  • "Продължаваме промяната": Александър Дунчев
  • Демократична България: Божидар Божанов
  • "Има такъв народ": Андрей Чорбанов
  • ДПС: Цветан Енчев
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Даниел Георгиев
  • "Възраждане": Александър Арангелов
  • ВМРО: Богомил Бранков

27. МИР СТАРА ЗАГОРА - 11 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Красимир Вълчев
  • БСП за България: Георги Гьоков
  • Продължаваме промяната: Радослав Рибарски
  • Демократична България: доц. д-р Атанас Славов
  • "Има такъв народ": Тихомир Тенев
  • ДПС: Халил Летифов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Светослав Колев
  • "Възраждане": Искра Михайлова
  • ВМРО: Александър Сиди

28. МИР ТЪРГОВИЩЕ - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Теменужка Петкова
  • "БСП за България": Кольо Милев
  • "Продължаваме промяната": Александра Милчева
  • "Демократична България": Илина Мутафчиева
  • "Има такъв народ": Радослав Бойчев
  • ДПС: Джейхан Ибрямов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Светлозар Златев
  • "Възраждане": Юлиян Губатов
  • ВМРО: Анита Станчева

29. МИР ХАСКОВО - 8 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Делян Добрев
  • "БСП за България": Владимир Маринов
  • "Продължаваме промяната": Асен Василев
  • "Демократична България": Катя Панева
  • "Има такъв народ": Силви Кирилов
  • ДПС: Сезгин Мехмед
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Татяна Дончева
  • "Възраждане": Пламен Пасков
  • ВМРО: Камен Караянев

30. МИР ШУМЕН - 6 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Красимир Вълчев
  • "БСП за България": Иван Иванов
  • "Продължаваме промяната": Антония Димитрова
  • "Демократична България": Полина Велчева
  • "Има такъв народ": Пламен Николов
  • ДПС: Мустафа Карадайъ
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Иван Капралов
  • "Възраждане": Николай Костадинов
  • ВМРО: Деан Станчев

31. МИР ЯМБОЛ - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС: Димитър Иванов
  • "БСП за България": Кристиан Вигенин
  • "Продължаваме промяната": Мирослав Иванов
  • "Демократична България": Веселин Калановски
  • "Има такъв народ": Златомира Мострова
  • ДПС: Петър Чобанов
  • "Изправи се БГ! Ние идваме!": Минчо Спасов
  • "Възраждане": Никола Димитров
  • ВМРО: Мария Цветкова

Най-четените