Бой с полицаи пред "Армията", автогол и ЦСКА е на финал за Купата

Финалът между ЦСКА и Локо Пловдив ще бъде точно след седмица, на 1 юли Снимка: Lap.bg
Финалът между ЦСКА и Локо Пловдив ще бъде точно след седмица, на 1 юли

ЦСКА се класира за финала на Купата на България след заслужена победа с 2:0 над Ботев Пловдив в полуфинала реванш.

"Червените" надиграха съперника и ще се борят за трофея с другия елитен пловдивски тим - Локомотив, който е и носител на купата от миналата година.

Първият мач между Ботев и ЦСКА завърши 0:0, но днес фаворитите в сблъсъка успяха да оползотворят преимуществото си.

Мачът за "армейците" се улесни след автогол на техния бивш играч Иван Бандаловски в 19-ата минута.

След центриране на Турицов отдясно, Али Соу не успя да играе с топката, но тя се удари в Бандаловски и влезе във вратата за 1:0.

До почивката ЦСКА пропусна да си реши мача и можеше да пострада в 52-ата минута, когато Тодор Неделев удари гредата от фаул.

Само три минути по-късно обаче Али Соу се разписа за 2:0.

Големият скандал се случи преди началото, когато фенове на Ботев се сбиха с полицаи пред сектор "Б" на стадион "Българска армия".

До напрежението се е стигнало, след като привържениците не са били допуснати вътре на стадиона, въпреки че са имали билети. Те се ядосали и започнали да хвърлят към органите на реда бомби и димки, а полицаите им отвърнали със сълзотворен газ.

Това довело до сериозно спречкване и се наложило пристигането на линейка, която да окаже медицинска помощ на пострадали запалянковци.

Към средата на полувремето привържениците на Ботев все пак влязоха в сектора за гости, който бе пазен от огромно количество полицаи.

И в този мач по българските терени обаче се виждаше, че зрителите не спазват необходимата дистанция помежду си.