Епична драма за Купата: Гиганти от трета дивизия измъчиха ЦСКА с двама по-малко

Епична драма за Купата: Гиганти от трета дивизия измъчиха ЦСКА с двама по-малко Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА се измъчи жестоко в началото на кампанията си за Купата на България, но успя да отстрани Гигант Съединение след изпълнение на дузпи.

"Червените" бяха на крачка от голям срам в гостуването на скромния третодивизионен противник, който на всичкото отгоре беше останал с двама души по-малко на терена.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а после ЦСКА се наложи със 7:6 при дузпите благодарение на своя вратар Димитър Евтимов.

Още в 5-ата минута Дюкенс Назон удари греда, а "червените" изпълниха поредица от статични положения пред вратата на Цветан Тодоров и голът изглеждаше въпрос на време.

Гигант обаче шокира гостите в 41-вата минута, когато се стигна до прострелно центриране от левия фланг. Отбраната на ЦСКА не успя да изчисти топката и Георги Стайков вкара за 1:0.

Още в 54-тата минута Васил Василев направи необмислено опасно влизане срещу Бисмарк и беше изгонен.

Дълго време обаче не си личеше, че домакините са с човек по-малко. В 74-тата минута Браян Морено остана сам срещу вратаря и от втория опит успя да изравни.

Мъките на "армейците" обаче не приключиха. Седемте минути добавено време не им стигнаха, а в самия край те удариха нова греда. После беше изгонен втори човек от Гигант - Райко Алов.

Стигна се до продължения, в които третодивизионният тим някак успя да удържи набезите на съперника.

С 9 души Гигант всякак бавеше играта, а дежурният лекар на стадиона навъртя рекорден километраж, за да оказва помощ на превиващите се футболисти.

Играчите на Георги Мечечиев изпълниха целта си и докараха срещата до дузпи.

При ударите от бялата точка и двата отбора показаха здрави нерви и бяха точни при първите общо 12 изпълнения.

Тогава някой от двамата вратари най-сетне имаше успех - Димитър Евтимов спаси лекия удар на играча на Гигант Гюзлев.

После Мено Кох не сгреши и прати ЦСКА в следващия кръг.

На осминафинала тимът на Саша Илич ще срещне столичния Септември.