Лудогорец избухна с рекордна победа над неадекватния ЦСКА

Лудогорец избухна с рекордна победа над неадекватния ЦСКА Снимка: Lap.bg

Лудогорец разнищи ЦСКА-София с 5:0 в Разград в efbet Лига и постигна най-голямата си победа над "червените".

Шампионите на България надделяха в мач без значение за класирането, тъй като вече си бяха гарантирали първото място, докато ЦСКА не е застрашен за втората позиция.

Големият брой отсъстващи футболисти в състава на Алън Пардю си каза думата и ЦСКА беше тотално неадекватен в защита.

Първият гол падна в 15-ата минута, когато младият Росен Божинов сгреши едно подаване в защитната линия и при контраатаката на домакините Доминик Янков вкара на празна врата.

След половин час игра "армейците" отново издишаха в отбрана и позволиха на Тисера по елементарен начин да направи 2:0.

През второто полувреме се разписа и Текпетей с удар отдалеч, а 5 минути по-късно Доминик Янков вкара втория си гол.

Остана време и Игор Тиаго да се разпише секунди след влизането си в игра в своя дебют за първия тим на разградчани.

Досегашната най-голяма победа на Лудогорец над ЦСКА беше 4:0 през 2015 г., но днес "орлите" подобриха това постижение.