Съмнения дали купувачът на БТК съществува

Съмнения дали инвестиционното дружество LIC33 съществува се появиха, след като официалните власти не можаха да се свържат с него, съобщава в. „Труд". Дружеството купи за 1 евро БТК и още няколко значими български фирми - „Дунарит", „Авионамс", „НУРТС България", „Фърст Диджитъл", ТВ7 и др.

Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), която започна в края на март проверка на твърденията, че LIC33 е купила от Цветан Василев за 1 евро контролни дялове в БТК и другите фирми, е пратила писмо на дружеството с искане за информация. То е изпратено до посочения на интернет сайта му адрес, но е върнато с клеймо от френските пощи „адресатът е непознат на посочения адрес".

До този момент в КЗК не е постъпвало искане за разрешение за тези сделки, както се изисква по закон. Няма и информация LIC33 да са искали разрешение от Брюксел. От Комисията ще изчакат информация от закупените дружества преди да излязат с официално решение след проверката.

Улица „Камбон", на която е посоченият адрес за кореспонденция, се намира в сърцето на френската столица, близо до градините „Тюйлери" и Лувъра, в район, известен със свръхлуксозни модни магазини, съобщава „Труд".

Шефът на LIC33 Пиер Луврие не е имал публични изяви от 24 март насам, когато той и екипът му дадоха пресконференция в София и заявиха, че са купили от Цветан Василев посочените фирми за 1 евро. Сайтът им не е обновяван оттогава. Освен това по-късно самият Цветан Василев заяви, че сделката с фирмата на Пиер Луврие е под условие първо да се платят дълговете на закупените фирми от около 900 млн. евро към затворената КТБ.

Преди няколко седмици НАП наложи запори над акциите на повечето от дружествата, предмет на сделката.

Новините

Най-четените