8 гола и влудяващи обрати в най-вълнуващите 120 минути на Евро 2020!

8 гола и влудяващи обрати в най-вълнуващите 120 минути на Евро 2020! Снимка: Getty Images

Испания победи Хърватия с 5:3 след продължения в най-емоционалния мач на Европейското първенство до момента.

"Ла фурия" се класира за четвъртфиналите след 120-минутен голов трилър, пълен с луди обрати и куриози.

Хърватия поведе след абсурден автогол, испанците обаче обърнаха и водеха с 3:1 пет минути преди края на редовното време, но допуснаха два гола и трябваше да минат през продължения, за да спечелят.

Мачът започна по-добре за Испания, играчите на Луис Енрике владееха топката и създадоха чисто положение, което Коке пропусна.

В 20-ата минута обаче шокиращата небрежност на Унай Симон донесе гол във вратата му. Стражът не успя да спре една топка, върната към него почти от центъра от Педри, и я остави да стигне до мрежата - 1:0 за Хърватия.

Така "Ватрените" поведоха без да имат нито един удар във вратата.

Куриозният автогол в крайна сметка беше записан на името на Педри, чието подаване беше в очертанията на вратата.

В 38-ата минута Пабло Сарабия изравни с добавка след спасен удар на Гая.

Равенството се запази до почивката, след което последва голяма драма.

Испания направи пълен обрат в 57-ата минута, когато Сесар Аспиликуета се възползва от центриране отляво и с глава се разписа за 2:1.

Снимка: Getty Images

20 минути по-късно изглеждаше, че хърватите съвсем са рухнали, защото Феран Торес вкара за 3:1 по елементарен начин, оставен сам по десния фланг.

В последните минути обаче Хърватия сътвори геройство.

В 85-ата след страшен карамбол Мислав Оршич намали на 2:3. Финалният щурм даде резултат, когато в 93-тата минута Марио Пашалич се възползва от центриране от левия фланг и с глава матира Симон - 3:3!

В продълженията Симон трябваше да спасява удар на Андрей Крамарич, но после отново дойде часът на Испания.

След 100 минути игра Алваро Мората оправда доверието на Луис Енрике и вкара феноменален гол с неспасяем изстрел под гредата с левия крак.

180 секунди по-късно защитата на хърватите отново рухна и Микел Оярсабал покачи на 5:3, а финалистите от Мондиал 2018 вече нямаха сили да отговорят.