Бербатов не игра, но Монако удари лидера Марсилия

Бербатов е контузен. Снимка: Getty Images
Бербатов е контузен.

Без контузения Димитър Бербатов отборът на Монако спечели с 1:0 у дома срещу лидера Олимпик Марсилия в мач от 18-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят бе равностоен, но домакините успяха да наложат волята си с гол на Бернардо Силва в 67-а минута. Монако можеше да поведе още в 10-а минута, но удар на Антони Мартиал срещна гредата.

Пропуски за гостите от Марсилия пък направиха Дмитри Пайе и Андре-Пиер Жиняк. Монако направи отлична атака в 67-а минута след пробив на Мартиал и пас към Силва, който от движение прати топката в мрежата.

Победата е трета поредна за Монако, който вече има 29 точки и се изкачи на 6-о място. Марсилия остава лидер с точка повече от Пари Сен Жермен, който по-рано днес загуби от Гинган.