Челси обърна Вила за две минути

Челси обърна Вила за две минути Снимка: Getty Images

Челси успя да вземе победата с 2:1 като гост на Астън Вила, след като осъществи обрат през второто полувреме.

Кортни Хаус откри резултата за бирмингамци в края на първата част. Отбраната на Челси увисна при едно центриране в наказателното поле, Хаус стреля, ударът му бе спасен, но при добавката не сбърка.

"Сините" натиснаха и още в началото на втората част осъществиха пълен обрат. Точно след час игра появилият се малко по-рано Кристиан Пулишич изравни, засичайки центриране на Аспиликуета на задна греда.

Секунди по-късно Оливие Жиру осигури трите точки за лондончани, завършвайки многоходова атака.

Така Челси има вече 51 точки на четвъртата позиция, с пет пред Манчестър Юнайтед и Уулвърхемптън. Астън Вила пък остава в зоната на изпадащите, на точка от чертата.