Гредите спряха Белгия, Италия взе малкия финал

Гредите спряха Белгия, Италия взе малкия финал Снимка: Getty Images

Италия победи Белгия с 2:1 в двубоя за третото място в Лигата на нациите, изигран в Торино.

Европейските шампиони се възползваха по-добре от положенията си, докато Белгия отново доминираше в определени периоди от мача, както и в полуфинала срещу Франция, но на три пъти уцели гредите.

И двамата селекционери спестиха силите на някои от звездите си и заложиха на експериментални състави.

Преди почивката съперниците си размениха по едно чисто положение, като първо Салемакерс удари гредата за Белгия, а после Тибо Куртоа спаси срещу Федерико Киеза.

Николо Барела откри резултата секунди след началото на второто полувреме, когато засече майсторски от въздуха една зле избита от Тилеманс топка.

После Батшуай имаше малшанса да запише втората греда на сметката на "червените дяволи".

В 65-ата минута Доменико Берарди удвои от дузпа, която Куртоа за малко щеше да спаси.

Към края белгийците натиснаха, но още веднъж гредата спаси Донарума, а в 86-ата минута Де Кетелар върна едно попадение, но за повече нямаше време.