Какъв обрат! Реал вече отваря шампанското

Какъв обрат! Реал вече отваря шампанското Снимка: Getty Images

Реал Мадрид докосва титлата на Испания след голям обрат от 0:2 до 3:2 срещу един от основните си преследвачи през този сезон Севиля.

След кошмарна първа част на "Рамон Санчес Писхуан", в която изоставаше с два гола, тимът на Карло Анчелоти показа другото си лице след почивката и поведе с цели 15 т. аванс на върха в таблицата.

Първото полувреме протече доста зле за Реал и лидерът в класирането пусна два лековати гола.

След 20 минути игра Иван Ракитич откри от пряк свободен удар с шут през разредената стена на гостите.

4 минути по-късно Ерик Ламела удвои.

"Кралете" изпитваха големи проблеми и Едуардо Камавинга заслужаваше да бъде изгонен за втори жълт картон, но беше пожален от съдията.

Реал стартира вихрено втората част с пропуск на Карим Бензема, а после и с гол на Родриго за 1:2.

По-късно гол на Винисиус беше отменен заради игра с ръка, но Начо Фернандес изравни в 82-рата минута с първото си докосване до топката след влизането си в игра.

За кой ли път герой за Реал стана Карим Бензема с победен гол в добавеното време.

Реал е лидер със 75 т. 6 кръга преди края, а преследвачите Барселона и Севиля имат по 60.