Кошмар за Арсенал с два червени картона на "Молиню"

Кошмар за Арсенал с два червени картона на "Молиню" Снимка: Getty Images

Арсенал завърши с 9 души и загуби с 1:2 гостуването на Уулвърхемптън от 22-рия кръг на Висшата лига.

Срещата се превърна в кошмар за "артилеристите", които допуснаха пълен обрат, макар че водеха в резултата до самия край на първото полувреме.

Никола Пепе откри за тима на Микел Артета в 32-рата минута след страхотно индивидуално изпълнение.

В добавеното време на първата част Давид Луис леко закачи откъсващия се Вилиан Жозе и решението беше дузпа за Уулвс и директен червен картон за бразилския защитник.

Рубен Невес изравни от бялата точка.

Само 4 минути след подновяването на играта домакините излязоха напред в резултата след страхотна тупалка на Жоао Моутиньо отдалеч, при която му помогна и гредата - 2:1.

Всякакви надежди на Арсенал да стигне поне до точка се изпариха 20 минути преди края, когато вратарят Бернд Лено излезе извън пеналта си да посрещне една топка, но не прецени летежа ѝ и я изби с ръка.

Стражът също получи червен картон, а с двама по-малко "топчиите" нямаше какво да направят.

Така приключи серията на Арсенал от 7 поредни мача без загуба, докато "вълците" бяха натрупали 8 срещи без победа.

В класирането Арсенал остава едва на 10-ото място с 31 т. и е на 8 т. от зона "Шампионска лига".