Левандовски удари в земята Мюлер, изравни Роналдо и завърши годината триумфално

Левандовски удари в земята Мюлер, изравни Роналдо и завърши годината триумфално Снимка: Getty Images

Головата машина на Байерн Мюнхен завърши годината триумфално и записа поредния си голям рекорд.

Полякът се разписа в самия край при разгрома с 4:0 над Волфсбург и този гол му позволи да разбие постижението на легендата Герд Мюлер за най-много голове в Бундеслигата, отбелязани в рамките на една календарна година.

Левандовски натрупа 43 попадения в първенството през 2021 г. и така задмина Мюлер с неговите 42 от 1972-ра.

Не беше особена изненада, че Лева вкара на Волфсбург, тъй като статистиката показва, че това е неговият любим съперник (24 гола за първенство в 21 мача).

Преди 6 години голаджията изуми с 5 гола в рамките на 10 минути срещу този противник.

Сега обаче трябваше да чака чак до 87-ата минута, за да се разпише с акробатичен удар след асистенция с глава на Мусиала.

Така Левандовски успя да изравни постижението на Кристиано Роналдо от 2013 г. - 69 гола във всички турнири в рамките на една година.

Цифрата изглежда изключителна, но недостижимият рекорд все още се държи от Лионел Меси, който някак наниза 91 гола през 2012-та.

Байерн Мюнхен приключва полусезона в Бундеслигата като лидер в класирането с 43 точки.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга, преднината пред втория Борусия Дортмунд е 9 т.