Нищо неочаквано: И Сити сдъвка Юнайтед на "Олд Трафорд"

Нищо неочаквано: И Сити сдъвка Юнайтед на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Сити не срещна особени затруднения и победи Манчестър Юнайтед с 2:0 на "Олд Трафорд" в градското дерби от 11-тия кръг на Премиър лийг.

"Гражданите" спечелиха с две попадения през първото полувреме, когато можеха да се разпишат още поне 3-4 пъти.

Юнайтед пък изигра поредния си безпомощен мач под ръководството на Оле Гунар Солскяер, макар че този път отърва унижение подобно на онова 0:5 срещу Ливърпул преди две седмици.

Норвежецът отново заложи на схема с трима централни защитници, но тя не помогна на отбора му.

Срещата започна по възможно най-лошия начин за домакините и в 7-ата минута Ерик Байи си вкара автогол, след като засече във вратата си остро центриране отляво на Жоао Кансело.

"Гражданите" тотално доминираха при контрола над топката, а контрапресата им позволяваше да си я връщат почти веднага след като я загубят.

Все пак Юнайтед стигна до положение, когато Кристиано Роналдо стреля отлично от воле с левия крак и Едерсон трябваше да спасява.

Оттам нататък обаче Сити започна да създава с лекота положение след положение и с пет поредни героични спасявания Давид де Хеа предотврати нов кошмар като този срещу Ливърпул.

Въпреки че беше най-добрият играч на тима си за полувремето, в самия му край и Де Хеа се провали при едно центриране на далечната греда, проспано и от Люк Шоу.

Бернардо Силва се промъкна и прокара топката през Де Хеа, за да покачи на 2:0 в 45-ата минута.

През втората част Солскяер премина в схема с четирима в защита и пусна Джейдън Санчо в игра.

Сити пък заигра по-внимателно, но продължи да контролира събитията и не позволи на "червените дяволи" да се върнат в мача.

Играчите на Пеп Гуардиола на няколко пъти изпуснаха да направят преднината си по-убедителна, а две минути преди края можеха да получат и дузпа за фал на Телес срещу Габриел Жезус, но Майкъл Оливър не я отсъди.

В таблицата Сити поне временно излезе на втората позиция, на 2 т. зад лидера Челси, но и с мач повече от "сините".

Юнайтед е пети и още днес може да се окаже на 11 т. от първото място.