Сити се развихри в края и удължи победната серия

Сити се развихри в края и удължи победната серия Снимка: Getty Images

Манчестър Сити постигна 21-вата си поредна победа във всички турнири с категорично 4:1 над Уулвърхемптън в 29-ия кръг на Висшата лига.

Така тимът на Пеп Гуардиола изравни клубния си рекорд от 29 последователни срещи без загуба във всички турнири и увеличи дистанцията на върха пред втория Манчестър Юнайтед на цели 15 т.

Мачът не беше лесен за Сити и до 80-ата минута резултатът беше 1:1, но тогава Габриел Жезус вкара втори гол във вратата на Руи Патрисио. До края Рияд Марез и отново Жезус се разписаха, за да се стигне до изразителния резултат.

През първата част "гражданите" поведоха с автогол на Леандер Дендонкер, който засече в собствената си врата центриране на Марез.

Конър Коуди изравни след почивката и Уулвс правеха каквото могат, за да удържат атаките на Сити, но рухнаха в последните минути.