Юбилейна 20-а Купа за Байерн

Байерн (Мюнхен) спечели Купата на Германия за 20-и път в историята си. На финала в Берлин, макар и пред празните трибуни на "Олимпиящадион", баварският гранд победи Байер (Леверкузен) с 4:2 и оформи дубъл на домашната сцена.

Байерн Мюнхен спечели Купата на Германия за 20-и път в историята си. На финала в Берлин, макар и пред празните трибуни на "Олимпиящадион", баварският гранд победи Байер Леверкузен с 4:2 и оформи дубъл на домашната сцена.

Давид Алаба (16) даде начало на головия спектакъл с перфектно изпълнен пряк свободен удар, а Серж Гнабри (24) удвои аванса на баварците след асистенция на Йошуа Кимих.

След почивката Леверкузен се опита да притисне шампиона и бе близо до гола в 57-ата минута, когато Кай Хавертц обаче не успя да уцели топката, останал сам срещу Мануел Нойер. Скоро след това Роберт Левандовски (59) направи разликата класическа след асистенция на Нойер и грешка на другия вратар Храдецки.

Свен Бендер (63) върна един гол за "аспирините" след пас на Демирбай, а в края зрителите станаха свидетели на още две попадения. Роберт Левандовски (89) се разписа след асистенция на Перишич, а в добавеното време Алфонсо Дейвис игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР съдията посочи бялата точка. Кай Хавертц (90+5-дузпа) само оформи крайния резултат след безапелационно изпълнение на наказателния удар.