Безлично начало за националните на квалификациите за Евро 2024

Безлично начало за националните на квалификациите за Евро 2024 Снимка: start-photo.bg

България записа негативен резултат в началото на квалификациите за Евро 2024. Тимът на Младен Кръстаич загуби домакинството си в Разград на Черна гора с 0:1.

Това е първо поражение за сръбския специалист начело на "трикольорите", след като преди това бе записал три победи и едно равенство.

Българите започнаха по-добре мача и създадоха няколко добри положения пред противниковата врата. В 26-ата минута Илия Груев можеше да открие резултата след една бърза контра, но изведен сам срещу вратаря от капитана Десподов, стреля право в него.

Минути по-късно Спас Делев бе изпуснат при едно центриране от фаул, но с глава от малък ъгъл прати топката над вратата.

Горе-долу тогава Черна гора взе инициативата. До почивката гостите създадоха цели четири положения пред Наумов, при които вратарят на ЦСКА 1948 се представи отлично. Най-опасното бе пропуснато от Марушич, който бе изведен сам срещу Наумов, но българският вратар излезе бързо и блокира изстрела му.

През втората част играчите на Кръстаич владееха повече топката, но им куцаше играта в противниковата половина. Междувременно Черна гора организираше все по-опасни атаки и при една от тях в 70-ата минута поведе.

"Лъвовете" сбъркаха при изнасянето на една топка, Йовович я открадна и напредна с нея, Наумов излезе да го посреща, но той сви топката за 22-годишния Кръстович, който от перфектна позиция не сбърка. Попадението бе първо за него в шестия му мач с националната фланелка.

За съжаление, накрая и късметът обърна гръб на България. В 90-ата минута Кирил Десподов стигна една топка до аутлинията и я върна остро в наказателното поле. Оттам Георги Русев стреля силно по диагонала, но ударът му бе избит от голлинията от притичалия Стефан Савич.

В добавеното време успяхме да организираме още едно разбъркване в противниковото наказателно поле след един корнер, при което обаче дори не се стигна до удар. При една контра черногорците пък можеха да вкарат и втори гол, но топката мина на сантиметри покрай вратата на Наумов.

Така България започна със загуба евроквалификациите и отново надеждите ни за класиране на голям форум са попарени още в началото.