И 70 минути с човек повече не стигнаха на България, оставаме без победа в квалификациите Снимка: Startphoto.bg

България завърши 1:1 при гостуването на Литва и остава без победа в своята група "G" от квалификациите за Евро 2024.

В Каунас българските национали играха над 70 минути с човек повече и надиграха убедително домакините, отправиха 24 удара и изпълниха 20 корнера, но не успяха да стигнат до пълен обрат, след като изостанаха рано в резултата.

Нашите започнаха нервно, а след няколко обещаващи атаки домакините успяха да открият в 15-ата минута.

Българската защита заспа при един ъглов удар и Антов изпусна Едвинас Гирдвайнис, който засече с крак центрирането и намери далечния ъгъл на Дюлгеров за 1:0.

Само две минути по-късно обаче българите направиха първата си добра атака, Кирил Десподов се откъсна зад защитата и беше задържан от Ласицка.

Реферът веднага показа червен картон на литовеца и Литва трябваше да се справя с десет души.

"Трикольорите" заиграха по-уверено, започнаха да атакуват все по-опасно и в 27-ата минута изравниха.

Марин Петков беше забравен след корнер, нагласи си топката и с хубав удар извън наказателното поле направи 1:1.

До края на полувремето България натискаше, но на три пъти стражът на Литва Гертмонас спаси опасни изстрели към вратата си, дело на Десподов, Спас Делев и Илия Груев.

През втората част играчите на Младен Кръстаич продължаваха да бъдат по-активни, но положенията пред Гертмонас секнаха.

Натискът на нашите ставаше все по-безплоден и безидеен. В последните минути множеството центрирания към вратата на Литва така и не донесоха необходимия гол, а няколко опасни удара на "лъвовете" бяха блокирани.

Това е първа точка за България в квалификационния цикъл, но тя далеч не е достатъчна срещу аутсайдера в в нашата група и всякакви шансове за едно от първите две места в подреждането стават още по-илюзорни.

За момента оставаме на последно място в класирането с 1 т. Толкова има и Литва, но с по-добра голова разлика.

Следващият двубой на нашите е във вторник срещу лидера Сърбия, който води в таблицата с 6 т.