Левски спази традицията и стартира първенството с провал

Левски спази традицията и стартира първенството с провал Снимка: Startphoto.bg

Левски се провали на старта на новия сезон в efbet Лига и загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 на своя стадион "Георги Аспарухов".

Макар че поведоха в резултата, играчите на Николай Костов записаха поражение в повторния дебют на треньора.

Така за четвърта поредна година Левски стартира със загуба в родния елит, а за втори пореден път това се случва именно срещу този съперник.

На трибуните пък пролича разколът в "сините" редици.

Част от феновете изпълниха заканата си да протестират срещу ръководството и през цялото време се виждаше и транспарант с надписа "Сираков - вън", насочен към мажоритарния собственик.

На изтощителните софийски температури двата тима трудно поддържаха темпото на игра, но все пак Левски имаше преимущество и изглеждаше по-опасният отбор на терена.

"Сините" откриха при първата си по-добра атака, която дойде след половин час игра.

Уелтън навърза няколко съперници и намери Рикардиньо през центъра, който успя да обработи топката и да я прати във вратата.

Само пет минути по-късно ЦСКА 1948 получи дузпа, след като при едно центриране Симеон Петров падна след единоборство с Рикардиньо.

Отсъждането беше съмнително, но беше разгледано с ВАР и потвърдено, а Педриньо изравни от бялата точка.

Втората част започна с добро положение за Левски, но после навлезе в бавно темпо и без интересни ситуации.

Развръзката дойде в 80-ата минута.

Тогава капитанът на ЦСКА 1948 Елитон беше изпуснат при едно центриране от ъглов удар и с глава наказа Пламен Андреев за 2:1.