Левски взе своето на "Ивайло"

Левски взе своето на "Ивайло" Снимка: start-photo.bg

Левски победи Етър с 3:0 като гост в двубой от 25-ия кръг на Първа лига.

Джевад Ел Джемили реализира два гола, а между тях вкара и Марин Петков.

След контраатака в първите минути след почивката топката стигна на стрелкова позиция до Ел Джемили, чийто шут се отклони в крак на защитник и влезе в мрежата на Мартин Величков.

Малко по-късно Петков можеше да удвои преднината на гостите, но Величков успя да поправи първоначалната си грешка и блокира удара му.

Левски реши всичко с втори гол в 82-рата минута. Джавад Ел Джемили отне топката от Георги Ангелов в половината на Етър. Мароканецът напредана и пусна към Марин Петков в наказателното поле, а крилото с промуши топката между краката на Величков за 0:2.

В 7-ата минута на добавеното време Ел Джемили фиксира класиката след хубав индивидуален пробив.

Левски е четвърти - на три точки от вечния си съперник ЦСКА, който е трети. "Червените" обаче имат и мач по-малко.

В неделя тимът на Нестор Ел Маестро се изправя срещу Ботев Пд на националния стадион "Васил Левски".