Лудогорец отново е лидер в първенството

Лудогорец отново е лидер в първенството Снимка: Startphoto.bg

Хегемонът в българското първенство Лудогорец отново стъпи на първото място в класирането след домакинска победа с 2:0 над ЦСКА 1948.

С голове в края на първото и началото на второто полувреме, "орлите" постигнаха още един успех над този съперник през сезона.

Шампионите създадоха първата си опасност чрез Текпетей след половин час игра, но малко по-късно Педриньо удари греда за ЦСКА 1948.

В 42-рата минута Лудогорец поведе чрез Аслак фон Витри, който се възползва от рикошет при центриране отляво на Руан Секо.

Втората част започна с пропуск на Якуб Пьотровски, но полякът бързо се поправи и в 52-рата минута се разписа за 2:0 след подаване на Тодор Неделев от корнер.

Лудогорец събра 51 т. на върха, колкото има и вторият Черно море.

Трети е ЦСКА с 48, а разградчани все още са изиграли и мач по-малко от преките си конкуренти.