Лудогорец загуби 6-милионната си звезда до октомври

Привлеченият от Лудогорец за 3 милиона евро (около 6 милиона лева) нападател Куадуо Дуа ще отсъства от терените около два месеца. Бившият младежки национал на Швейцария изигра само седем минути срещу Олимпия Любляна и се контузи.

Той напусна терена принудително, а днес преди заминаването за отбора за Словения, спортният директор Козмин Моци обяви, че е претърпял операция в Португалия.

Иначе Козмин Моци добави:

"Заслужавахме да победим в първия мач. За съжаление, не успяхме да вкараме ситуациите, които имахме. В Любляна ни очаква съвсем различен мач. Както винаги, вярвам, че можем да ги отстраним. Трябва да излезем и да се борим от първата до последната минута. Искаме и очакваме да доминираме. Лудогорец никога не е излизал да се защитава.

Ако играем агресивно и както трябва, ще ги остраним. Те са домакини, ще имат подкрепа от феновете и ще излязат да играят по-атакуващо. Мачът с Балкани беше в Разград, подкрепата от феновете помогна. Тези момчета, които играха на "Олимпико" и в Севиля пред 40-50 000 души на трибуните, не трябва да са под напрежение."