Лудогорец записа първа загуба за сезона

Локомотив София нанесе първа загуба на шампиона Лудогорец, побеждавайки разградчани с 1:0 в "Надежда". Карлос Франса отбеляза единственото попадение в средата на второто полувреме.

Двата отбора завършиха с 10 човека, а Локо беше без публика заради наказание. Още в 14-ата минута бразилският защитник на гостите Сисиньо удари с топката Франса, паднал на тревата, а след това го удари и с глава и беше изгонен.

В 53-ата минута Кирил Десподов можеше да даде преднина на своите. Той излезе сам срещу Любенов, но се забави, реши да го финтира и топката му беше отнета.

Само четири минути по-късно отново гостите можеха да открият резултата след триходова комбинация между Игор Тиаго, Каули и Десподов. Камен Хаджиев обаче с прекрасен шпагат блокира удара на последния и предотврати проблеми за Локомотив.

Локомотив излезе напред в резултата в 71-ата минута чрез много добре разиграна контраатака. Илия Димитров тръгна на спринт през центъра, двама бранители опитаха да го срещнат. Той пусна топката през тях, Франса надбяга Оливие Вердон и стреля. Вратарят Падт отрази първия удар, но Франса стигна първи до топката и с глава я добута във вратата.

Три минути преди края на редовното време и домакините останаха десет на терена, след като съдията Гинчев отстрани Антонио Вутов. Атакуващият полузащитник стъпи много грубо върху глезена на Педро Мачадо и заслужено беше отстранен.