Нули в Битката за Пловдив

Ботев и Локомотив не успяха да си вкарат, завършвайки 0:0 в пловдивското дерби от 16-ия кръг на Първа лига. Атмосферата по трибуните беше страхотна, но тя като че ли не вдъхнови футболистите да направят шоуто, което толкова пъти сме виждали между "канари" и "черно-бели" в миналото.

А и гостите бяха без фенове, което важеше и за първия сблъсък между двата вечни съперника през лятото.

През първото полувреме домакините бяха по-активни, но не се отличиха с достатъчно опасни положения.

Едно от тях беше в 16-ата минута, когато Ивелин Попов пусна страхотен пас в коридор с външен фалц към наказателното поле, където Самуел Акере беше изпуснат от защитата, но от близка дистанция стреля право в Хоркаш.

Второто полувреме започна с много добра възможност, открила се пред Антоан Бароан. Нападателят получи топката в наказателното поле, освободи си коридор за удар, но стреля встрани от вратата.

В крайна сметка Ботев се възползва от по-добрата си игра и стигна до попадение. Мощен шут на Джеймс Ето'о по диагонала беше блокиран с плонж от Хоркаш. Топката падна право на главата на Бароан, който се разписа от близка дистанция. ВАР се намеси и бързо охлади страстите на терена, а попадението беше отменено заради засада. Ситуацията беше много тънка и буквално сантиметри решиха този момент.

До края гол така и не падна и двата отбора взеха по точка.