Пирин хвърли бомбата и отново шокира Лудогорец в Разград

Пирин хвърли бомбата и отново шокира Лудогорец в Разград Снимка: Startphoto.bg

Пирин хвърли бомбата на кръга и удари с 1:0 шампиона Лудогорец на "Хювефарма Арена" в Разград.

За втори пореден път "орлетата" постигат победа на този стадион след гръмкото 5:3 в края на 2021-ва - но този път успехът идва при още по-трудни обстоятелства за Пирин, който страда от огромни финансови проблеми и бъдещето е неясно.

Лудогорец пък трябваше да победи, за съкрати само на точка разликата до водача в класирането ЦСКА. Сега обаче разградчани остават на 4 т. от първата позиция.

Днешното попадение в Разград падна от дузпа в края на първото полувреме.

Ковальов беше спънат на границата на пеналта, а ВАР дълго разглеждаше положението за засада. В крайна сметка ситуацията беше редовна, а Преслав Йорданов вкара дузпата за 1:0.

Домакините пък не направиха нищо през първото полувреме и трябваше да се събудят след почивката. Те натиснаха сериозно, но без успех.

Злополучен дебют за Лудогорец направи новото попълнение Тодор Неделев, който не успя да помогне на тима си.

Шампионът е на втора позиция с 50 т. зад ЦСКА с 54.

Пирин беше предпоследен преди мача, но се придвижи на 14-то място с 16 т., колкото има и 15-ият Хебър.