Спартак се подигра с ЦСКА във Варна

Спартак се подигра с ЦСКА във Варна Снимка: start-photo.bg

Спартак Варна нанесе тежко поражение на ЦСКА. Домакините победиха "армейците" с 3:0.

Загубата е втора за тима на Томислав Стипич след поражението на старта срещу Лудогорец.

Бившият футболист на ЦСКА Ахмед Ахмедов откри резултата в 14-ата минута. Центриране от корнер бе засечено с глава на далечната греда, Ахмедов отклони топката с пета и я прати в мрежата зад Дюлгеров.

Малко по-късно Ахмедов бе изведен сам срещу Дюлгеров, но вратарят спря опита му за прехвърлящ удар. Минути след това и гредата спаси ЦСКА след нов удар на Ахмедов.

Бившият нападател на "червените" все пак вкара втори гол. В 39-ата Спартак организира бърза контра, Ивейро получи топката след центъра, стигна до наказателното поле, изчака влизането на Ахмедов, който завърши с мощен удар по земя.

Крайното 3:0 дойде точно преди изтичането на час игра. След нова грешка в отбраната на ЦСКА Филип Лесняк открадна топката и след далечен удар нацели гредата. Този път Дюлгеров нямаше късмет и след рикошета в гредата топката се удари в гърба му и влетя в мрежата му.

Междувременно тимът на ЦСКА стигна до само два точни удара във вратата на варненци, а от трибуните феновете на Спартак крещяха "Още, още!"

С победата Спартак събра седем точки на второто място след три изиграни мача, на две зад лидера Левски. ЦСКА е десети с три пункта от три срещи.