Ювентус обърна Наполи и продължава перфектния си рейд в Серия "А"

Роналдо и Манджукич изиграха основна роля за обрата Снимка: Getty Images
Роналдо и Манджукич изиграха основна роля за обрата

Ювентус спечели дербито на върха в класирането в Италия срещу Наполи с 3:1 в Торино.

Шампионите направиха пълен обрат в мача и продължават без грешка в Серия "А" със седем победи от седем мача. Те успяха и да се откъснат от неаполитанците и да им поведат с 6 т. в подреждането.

Началото обаче не беше никак добро за "Старата госпожа", тъй като още в 10-ата минута домакините се пропукаха в защита и Дрис Мертенс откри резултата.

До пълен обрат се стигна с две попадения на Марио Манджукич, за които основен принос имаше Кристиано Роналдо. Първо Роналдо направи страхотна асистенция по левия фланг, след като финтира и качи топката на главата на Манджукич, а хърватинът беше точен с глава за 1:1.

След почивката Кристиано стреля отдалеч, Оспина изби в гредата, но Манджукич направи добавка на празна врата за 2:1.

Наполи съвсем изпусна контрола върху срещата, когато остана с 10 души заради втори жълт картон на Марио Руи. Все пак гостите имаха своя голям шанс да изравнят в 72-ата минута, но Аркадиуш Милик изпусна сам срещу Шчезни.

В 76-ата минута Роналдо продължи топката на далечната греда след корнер и Леонардо Бонучи я засече отблизо, за да направи 3:1 и да гарантира успеха на Ювентус.