Сити капитулира, Ливърпул е на светлинни години напред

Пеп Гуардиола и Манчестър Сити останаха на 14 точки зад Ливърпул Снимка: Getty Images
Пеп Гуардиола и Манчестър Сити останаха на 14 точки зад Ливърпул

Манчестър Сити капитулира и, на практика, се отказа от битката за титлата, след като загуби гостуването си на Уулвърхемптън с 2:3 в спиращ дъха двубой, в който водеше с 2:0.

Гостите останаха с човек по-малко още в 12-ата минута, когато Едерсон излезе неразчетено извън наказателното си поле и фаулира Диого Жота, за което получи директен червен картон.

Въпреки че бяха останали с човек по-малко, „гражданите“ поведоха след страхотна драма с ВАР. Благодарение на повторението, реферът Мартин Аткинсън отсъди дузпа за Сити. Руи Патрисио спаси удара на Рахийм Стърлинг от бялата точка, но ВАР нареди пребиване на дузпата заради навлезли играчи на Уулвс в наказателното поле преди удара. Патрисио спаси и втория удар на Стърлинг, но при добавката английското крило, най-накрая, вкара.

Малко след почивката Стърлинг удвои аванса на гостите. След мълниеносна атака Стрлинг се озова очи в очи с Патрисио, този път запази самообладание и с хладнокръвен завършващ удар успя да го прехвърли – 2:0 за Сити. Но драмата тепърва предстоеше.

Само пет минути след втория гол на Стърлинг, Адама Траоре върна „вълците“ в мача със страхотен удар от около 20-ина метра и даде надежда за чудо на феновете на „Молиню“.

Пеп Гуардиола, като че ли, допусна грешка, изваждайки Кевин де Бройне и пускайки на негово място Илкай Гюндоган. Така спокойствието в средата на терена за Сити изчезна. Нямаше кой да държи топката и някъде там нещата за „гражданите“ се скъсаха.

Уулвс тръгна да търси победата и я намери с два късни гола. В 82-рата минута Траоре се пребори с Бенжамен Менди за една топка, пусна я успоредно на голлинията и там Раул Хименес я прати в мрежата на резервата Клаудио Браво за 2:2.

Секунди преди края на редовното време дойде и победното попадение за „вълците“. Мат Дохърти направи изключителен самостоятелен пробив и след брилянтно двойно подаване с Хименес вкара топката във вратата на Сити за трети път и така донесе паметния успех с 3:2.

В добавеното време Стърлинг можеше да донесе точката за тима на Гуардиола, но негов удар от пряк свободен удар срещна напречната греда.

Така Сити остана на третата позиция с актив от 38 точки, на една зад Лестър и на цели 14 зад лидера Ливърпул, който има и мач в повече да играе. Още може и да изглежда рано да се каже, но трудно се вижда какво може да спре „червените“ по пътя им към титлата.