Анчелоти: Горд съм, че водя Реал; Шави: Нямаме извинение

Анчелоти: Горд съм, че водя Реал; Шави: Нямаме извинение Снимка: Getty Images

"Изиграхме страхотен мач", отчете Карло Анчелоти след "побоя" с 4:0, който неговият Реал Мадрид нанесе на Барселона насред "Камп Ноу" в полуфиналния реванш за Купата на краля.

Тимът на Шави бе спечелил с 1:0 в първия мач на "Сантяго Бернабеу", но Реал взе своето в реванша и се класира за финала, където ще срещне Осасуна.

"Изиграхме страхотен мач и резултатът е заслужен. Особено през второто полувреме се справихме блестящо в един много тежък двубой - каза Анчелоти след разгрома. - Бяхме на ниво както в атака, така и в защита. Винисиус създаде много проблеми на съперника, а Бензема имаше решаваща роля, както винаги.

Загубихме последните два сблъсъка с Барса, но това не намали увереността ни. Излязохме със същия план, както винаги, като променихме само някои детайли. Щастлив съм от победата. Горд съм да водя този отбор."

Междувременно Шави каза, че нито той, нито футболистите му нямат извинение за подобно поражение.

"Те бяха по-добрият отбор, нямаме извинение. Трудно ще преглътнем тази загуба - каза каталунецът. - Вторият гол ни удари лошо, дузпата също. Това са малките детайли. Ние не направихме това през първото полувреме, а те го сториха през второто.

Още преди мача казах, че Реал си остава фаворит. Все пак те са победителят в Шампионската лига. Борихме се до самия край. Разочаровани сме, че няма да играем на финала, но трябва да покажем уважение към Реал Мадрид."