Автогол отърва Барселона от загуба

Автогол отърва Барселона от загуба Снимка: Getty Images

Барселона не успя да победи Райо Валекано и завърши 1:1 в гостуването си на "Вайекас" в 14-тия кръг на Ла Лига.

Шампионът на Испания дълго изоставаше в резултата и щеше дори да загуби, ако съперникът не си беше вкарал автогол десетина минути преди края.

Домакините започнаха добре, създадоха няколко положения и макар и с някои затруднения, успяваха да се справят с атаките на Барселона.

В 39-ата минута Райо поведе със страхотен гол на Унай Лопес, който стреля от движение от голямо разстояние и порази близкия ъгъл на Пеня.

След почивката домакините почти изцяло се защитаваха, а Барселона се мъчеше да намери път към вратата им.

В 82-рата минута Балде центрира отляво към Левандовски, който тръгна да стреля с глава. Лежюн обаче го изпревари и засече топката в собствената си врата за 1:1.

Към края каталунците имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Рафиня, но ВАР не се задейства, за да разгледа положението.

В таблицата Барселона остава на трето място с 31 т., а Реал Мадрид (32) и Жирона (34) ще могат да натрупат преднина, ако спечелят мачовете си от кръга.