Барса не показа пощада на "Монтиливи"

Барселона разби Жирона с 4:1 като гост на неговия "Монтиливи" в двубой от петия кръг на испанска Ла Лига.

Два гола за успеха на "блаугранас" отбеляза Ламин Ямал, а по веднъж се ръзписаха Дани Олмо и Педри.

След половин час игра груба грешка на Давид Лопес позволи на Ямал да открие резултата. Бранителят подцени ситуацията и загуби топката пред наказателното поле, което доведе до първия гол в мача.

Ямал вкара втория си гол в 37-ата минута. След едно центриране от фаул защитата на домакините не се справи добре, топката се удари в Левандовски и стигна до Ламин, който я насочи към мрежата.

Интригата в двубоя приключи в самото начало на второто полувреме. Тогава великолепно подаване на Кунде изведе Дани Олмо зад защитата. Лятното попълнение на каталунците завърши с прекрасен удар от малък ъгъл.

До края на двубоя и Педри се разписа за Барса, а Кристиан Стуани бе авторът на почетното попадение за Жирона в 80-ата минута.

5-6 по-късно Феран Торес получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко, но изходът на каталунското дерби бе предрешен дълго преди това.

Така Барса е без грешка от началото на кампанията - пет победи от пет мача и 15 точки в актива.