Барса се съживи с красива победа и страхотен гол на Гризман

Барса се съживи с красива победа и страхотен гол на Гризман Снимка: Getty Images

Барселона се разигра и постигна впечатляваща победа с 4:1 като гост на Виляреал в 34-тия кръг на Ла Лига.

След като понесоха тежки критики през изминалите дни, този път каталунците изнесоха прекрасен мач и можеха да вкарат и още голове.

Треньорът Кике Сетиен беше предприел тактически промени и заложи на триото Меси-Суарес-Гризман в атаката от самото начало.

Още в 3-ата минута Жорди Алба центрира остро отляво и Пау Торес си отбеляза автогол.

Виляреал бързо изравни след контраатака, спасен удар на Санти Касорла и добавка на Джерард Морено.

Но до почивката гостите дръпнаха с още два гола, като първо Луис Суарес се възползва от пробив на Меси и от границата на наказателното поле отправи идеален фалцов удар за 2:1.

В края на полувремето Антоан Гризман също използва подаване на Меси и технично копна топката, за да отбележи с помощта на гредата.

През втората част гол на Меси беше отменен от ВАР заради тънка засада на Артуро Видал.

В 87-ата минута обаче резервата Ансу Фати получи една топка отляво, проби към пеналта и стреля по земя, за да оформи крайното 4:1.

Така Барса запази шансове за титлата и продължи да преследва водача в класирането Реал Мадрид.

Разликата между двата гранда отново е 4 т. в полза на "белите", а до края остават 4 кръга.