Байерн се измъкна с гол в последните минути

Байерн се измъкна с гол в последните минути Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен спечели изключително трудно гостуването си в Гладбах. Баварците трябваше да обръщат резултата и стигнаха до успеха с 2:1 с гол в 87-ата минута.

Домакините поведоха след 30 минути игра чрез Итакура, а след още толкова Лерой Сане изравни. Германецът бе изведен по перфектен начин от Кимих отдясно и отблизо преодоля стража на домакините.

Крилото на Байерн можеше да се разпише и през първата част, но негови удар в 39-ата минута срещна напречната греда.

В 70-ата минута Серж Гнабри пропусна да вкара втори гол за баварците. Резервата засече центриране отдясно, но от шест-седем метра прати топката право в тялото на вратаря.

Победното попадение бе дело на друга резерва. Появилият се само шест минути по-рано Матис Тел осигури трите точки за Байерн. Френският нападател бе оставен непокрит при центриране от корнер и с глава оформи крайното 2:1.

Така тимът на Томас Тухел продължава без грешка от началото на сезона в Бундеслигата и има девет точки след първите три кръга. Баварците са лидери в класирането заедно с тима на Байер Леверкузен, който също е безпогрешен в двубоите си досега.

Именно "аспирините" са следващият съперник на Байерн. Двубоят на "Алианц Арена" е веднага след паузата за националните отбори.

Междувременно Гладбах остава със само една спечелена точка след първите три кръга.