Белингам отново герой за Реал, Родриго пропусна дузпа

Белингам отново герой за Реал, Родриго пропусна дузпа Снимка: Getty Images

Реал Мадрид продължава да е с пълен актив от точки от началото на сезона след трудно изкована победа с 1:0 в гостуването си на Селта Виго в петък вечер.

Единственото попадение на "Балаидос" отбеляза Джуд Белингам девет минути преди края на редовното време.

"Кралете" може и да държаха нещата в свои ръце, но голът така и не идваше.

В 68-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Реал за нарушение на вратаря Иван Вилар срещу откъсналия се Родриго. Бразилецът застана зад топката, но ударът му бе спасен.

Мачът отиваше към равенство, но с четвъртия си гол в третия си мач за Реал Белингам отново доказа, че се намира във феноменална форма и че ще бъде важна част от състава на Карло Анчелоти за в бъдеще.

Хоселу отклони топката след центриране от корнер, Белингам се пребори за нея и с глава отблизо гарантира трите точки за "белите".

С тях тимът на Анчелоти е с 9/9 след три изиграни двубоя и очаква развитието на останалите срещи от кръга.